Organizator:

Auto Nostalgia - gdzie wiosna spaliną oddycha

Podziel się

Zbliża się weekend, który na stałe wpisał się w kalendarze miłośników klasycznej motoryzacji. Już 20-21 kwietnia 2024 na EXPO XXI - 2 dni, 3 hale i tysiące wspomnień. Cofnijmy się razem w czasie i powspominajmy jak "kiedyś to było!".

Bilety Co, gdzie, kiedy? Co zobaczysz w edycji 2024? Lista wystawców

“Trumna Królewny Śnieżki”, “Bawarskie Ferrari” i “Uciekający namiot” - te i inne arcyciekawe pojazdy już w najbliższy weekend pojawią się w Warszawie. Zbliża się Auto Nostalgia czyli najstarsze w Polsce targi pojazdów zabytkowych. Na dwa dni teren EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego zamieni się w ogromne motoryzacyjne muzeum i giełdę samochodową w jednym.

Największa edycja w historii

Auto Nostalgia to kultowa już impreza, która co roku otwiera sezon spotkań miłośników klasyki. Tegoroczne wydarzenie zapowiada się jednak wyjątkowo ciekawie, ponieważ po raz pierwszy zajmie aż 4 pawilony EXPO XXI co łącznie da 13 tysięcy m² ekspozycji. Wystawcy wypełnią je prawdziwymi legendami.

Unikatowe modele

Wydawać by się mogło, że trudno jest odkryć coś, co należy już do historii i tego typu wystawa co roku co najwyżej odtworzy to samo. Nic bardziej mylnego. Pasjonaci motoryzacji z roku na rok wyłapują coraz ciekawsze modele, które w ten weekend wyprowadzą z garaży, by przedstawić szerszej publiczności. 

 

bilety Auto Nostalgia

 

Przykładowo: Antyki z Ameryki przywiozą jedyne (z 8077 wyprodukowanych) czarne Volvo 1800ES, czyli tzw. "trumnę Królewny Śnieżki", rocznik 1972. Bracia Goźlińscy pokażą BMW 635 CSI E24 z 1982 roku, uważane za najlepiej wyglądające BMW, a w niektórych kręgach nazywane nawet “Bawarskim Ferrari”. Nie sposób będzie nie zwrócić uwagi na Velorexa 16/350 z 1968 roku na stoisku Giełdy Klasyków, który, jak niegdyś mawiano, przypomina uciekający domek, szmatę lub worek dla kalek.

 

A jak często trafia się okazja, by zobaczyć samochód z 1933 roku, nigdy nie restaurowany, z oryginalną karoserią, a równocześnie w doskonałej kondycji mechanicznej? Jeden z 282 wyprodukowanych Salmsonów S4C Faux Cabriolet, bo o nim mowa, do obejrzenia już 20-21 kwietnia na Auto Nostalgii. Dodajmy do tego jeden z najstarszych ciągników w kraju - Lanz Bulldog PS 12 z 1923 roku od Klubu “Traktor i Maszyna” i wychodzi nam prawdziwa motoryzacyjna uczta.

Wystawa, renowacje, giełda

Na liście wystawców można znaleźć muzea, m.in. Muzeum TamteLata.pl i Muzeum Narodowe w Szreniawie, a także kluby miłośników różnych marek, m.in. Porsche Club Poland czy Klub Miłośników Syren i Warszaw. Ponadto nie zabraknie przedstawicieli rajdów pojazdów zabytkowych - Rajdu Koguta i Złombolu. Silną reprezentację wystawią fani amerykańskiej motoryzacji, a ciekawostką będzie tor przeszkód, który można będzie pokonać zdalnie sterowanymi samochodami.

 

Auto Nostalgia 2022- relacja

 

Ale Auto Nostalgia to nie tylko wystawa. To również okazja do zakupu własnego klasyka. Swoje oferty przedstawią zarówno firmy profesjonalnie zajmujące się sprowadzaniem, wyszukiwaniem i handlem zabytkami, jak również indywidualni kolekcjonerzy, którzy licznie stawią się w hali nr 4. Całość dopełnią specjaliści od renowacji samochodów i rejestracji pojazdów. Jednym słowem - kompleksowa wiedza o nabywaniu wiekowych modeli.

Rozmowy i spotkania na scenie

W hali nr 2 mieścić się będzie scena, na której organizatorzy przewidzieli spotkania i rozmowy z ciekawymi osobistościami. Jan Garbacz z Pawłem Hoffmanem opowiedzą o swojej wyprawie Syreną Bosto do Turcji. Kamil Jaśkowski z Ministrem Leszkiem przedstawią jaka przyszłość czeka powstające Muzeum Motoryzacji WENA w Oławie. Autoplac.pl kilka słów powie o rynku używanych samochodów. Swoją wiedzą i historiami podzieli również Tomasz Skrzeliński - rzeczoznawca samochodowy, Tomasz Burdziakowski z ABcar Oldtimers, Marek Fijałkowski z Novanta Classics.

2 dni, 4 hale, setki wspomnień

Mnogość atrakcji i zróżnicowanie ekspozycji sprawia, że prawdopodobnie każdy znajdzie tam coś, co go zaciekawi. Będzie i zagranicznie, i polsko. I ekskluzywnie, i swojsko. W skrócie – wielowymiarowo. Bo taka właśnie jest motoryzacja.

 

Bilety - Auto Nostalgia 2024

 

Wszystko to zobaczyć można w najbliższy weekend, 20-21 kwietnia 2024 na terenie EXPO XXI w Warszawie przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w godzinach od 10:00 do 17:00. Bilety do piątku w niższych cenach: ulgowy 39zł, normalny 45zł. W dni wydarzenia będą o 5zł droższe – do kupienia online lub w kasie na miejscu.

Bilety Co, gdzie, kiedy? Co zobaczysz w edycji 2024? Lista wystawców