Organizator:

Caravaningowa majówka za nami!

Podziel się

Na jeden weekend Tor Wyścigów Konnych Służewiec zamienił się w wielki camping, goszcząc u siebie setki kamperów, przyczep campingowych i vanów. Wszystko za sprawą trzeciej edycji plenerowej imprezy poświęconej podróżowaniu i wolności - Warsaw Caravaning Festival. Zobacz jak było!

Już po raz trzeci odbyła się wielka kamperowa majówka na Służewcu. Podczas wydarzenia zwiedzający zapoznali się z ofertą czołowych marek kamperów, kampervanów, przyczep czy akcesoriów kempingowych. Festival to także doskonała okazja do spotkania się z ciekawymi osobistościami ze świata vanlife’u i podróżowania.

Strefa Expo – nowości i klasyczne rozwiązania

W strefie wystawienniczej można było podziwiać wiele pojazdów i ciekawych propozycji na sezon caravaningowy. Bogatą ofertę kamperów zaprezentowali tacy wystawcy jak Affinity z najnowszą serią Freedom, Centrum Campingowe czy Warszawskie Centrum Caravaningu. Bogatą ekspozycję wystawiły także firmy 2N-Everpol, CarGo Group czy Wadowcy Campery z ofertą marki Sunlight. Nie zabrakło również przedstawicieli z przyczepami kempingowymi. Niewiadów, Keller Kamp czy Pro Camp/Knaus pokazali to co w przyczepach najpiękniejsze i najpraktyczniejsze. Miłośnicy vanlife’u także nie mogli wyjść zawiedzeni z warszawskiej imprezy. Nie brakło stoisk z kampervanami a jedne z najciekawszych propozycji można było zobaczyć na ekspozycji m.in. Adventure Van Conversions czy Vantastic.

Jak zwykle dopisali również wystawcy z akcesoriami na biwak i kemping. Kapsuły, lodówki podróżne, namioty a nawet deski SUP zwiedzający spotkali u Azar4, California Shop, Maturi, iKamper czy Yolco.

 

 

Ciekawi goście i opowieści z podróży, czyli strefa Vanlife i Retro

Nie od dziś wiadomo, że podróżowanie po świecie własnym kamperem, czy vanem staje się coraz popularniejsze. Było to widać także podczas Warsaw Caravaning Festival, gdzie vanlife był reprezentowany aż przez 12 ekip. Wielu fanów miało okazję by z nimi porozmawiać o różnych doświadczeniach z trasy a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. W oba festiwalowe dni vanliferzy spotkali się na scenie gdzie odpowiadali na różne pytania dotyczące ich stylu życia czy z jakimi wyzwaniami mierzą się odwiedzając różne miejsca na świecie. Pełna lista zaproszonych ekip TUTAJ: https://mtp-link.pl/WCFVanlife

Tradycyjnie swoją obecność zaznaczyły pojazdy sprzed lat dzięki grupie Camper Majstry. Stare klasyczne przyczepy oraz kampery przyciągnęły sporą liczbę odwiedzających. Retro ekspozycja jest dowodem na to, że caravaning ma długą i bogatą tradycję.

 

Zlot Caravaningowy

Po raz kolejny imprezie towarzyszył zlot caravaningowy, wspierany przez Polski Związek Motorowy. Tegoroczny zlot wypełnił się do ostatniej parceli, łącznie gromadząc blisko 100 zgłoszonych pojazdów. Przez 3 dni zlotowicze integrowali się ze sobą wymieniając swoje doświadczenia, a kulminacyjną częścią byłą sobotnia, wspólna biesiada z wystawcami oraz gośćmi festiwalu.

Oprócz atrakcji caravaningowych każdy mógł wybrać się również do strefy gonitw by podziwiać najszybsze konie.

Kolejna edycja Warsaw Caravaning Festival była niezwykle udana. A następna majówka już za rok! Do zobaczenia.