Organizator:

Cztery hale, setki wyjątkowych eksponatów – za nami kolejna Auto Nostalgia

Podziel się

Tegoroczna odsłona Auto Nostalgii była największą w historii. Wydarzenie odbyło się w czerech halach wypełnionych niezwykłymi pojazdami i atrakcjami.

W tym roku Auto Nostalgia ponownie odbyła się w halach Expo XXI w Warszawie. Wydarzenie organizowane przez Grupę MTP to najstarsze w Polsce targi pojazdów zabytkowych. Cztery pawilony wypełniły setki zabytkowych pojazdów z najróżniejszych epok i zakątków świata. Na fanów retro-motoryzacji czekały m. in. popularne „Maluchy”, Polonezy, Tarpany, Syreny, Warszawy, Porsche, czy Ferrari.

 

Największe, najmniejsze, najciekawsze

Wśród tej bogatej i urozmaiconej ekspozycji zwiedzający mogli znaleźć prawdziwe perełki. Sportivo Silesia zachwycało m.in. Alfą Romeo Montreal z roku 1972 oraz Alfą Romeo Giulia SS. Muzeum Tamte Lata przywiozło m.in. legendarnego Forda Torino GT z 1968 roku - symbol potęgi i elegancji lat 60 i Ferrari Mondia T Cabrio, reprezentujące włoską pasję i szybkość.

Do niekwestionowanych skarbów tej edycji zaliczyć należy Syrenę Bosto Jana Garbacza, która dopiero co wróciła z podróży po Turcji. Dodać warto m.in. Geparda z 1994 roku (jedyny zachowany w Polsce), czy Leoparda Roadster z 2012 roku – jednego z dwóch w Polsce. Pojazdy przywiózł Tomasz Skrzeliński. Amerykański klimat zapewniły modele od Time Machines i Amcarowe Wtorki.

Swoje najnowsze nabytki, takie jak Jaguar, Porsche, Honda, Triumph czy Lotus zaprezentowała Novanta Classic. Nie można było przejść obojętnie obok niezwykłych modeli Braci Goźlińskich. Znaleźć można było m.in. modele BMW czy Porsche. Sporą popularnością, także wśród najmłodszych zwiedzających cieszyło się stoisko Giełdy Klasyków, która zaprezentowała swoje najlepsze modele na sprzedaż.

Kutowe klasyki z czasów PRL-u zaprezentował Klub Miłośników Syren i Warszaw, pojazdami zachwycali także m.in. Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie oraz Klub Miłośników Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych "Traktor i Maszyna".

Na stoisku ABcar zwiedzający mieli także okazję na własne oczy zobaczyć jak produkowane są metalowe elementy karoserii Bentleya, a także spróbować samemu wykuć coś z metalu. Nie brakowało akcesoriów dla prawdziwych fanów motoryzacji, takich jak przybory do pielęgnacji, ozdobne tablice czy modele kultowych aut.

 

Chętnych nie brakowało

Tegoroczna edycja Auto Nostalgii może pochwalić się wyjątkową frekwencją. Wydarzenie przyciągnęło 10677 zwiedzających. Tłumy pokazują, że pasjonatów retro motoryzacji nie brakuje. Wśród odwiedzających znaleźć można było zarówno osoby starsze, jak i młodsze pokolenie zachwycone pojazdami z innych epok.

 

Kolejne wydarzenie już za kilka tygodni

Za niespełna miesiąc, 12-14 maja na Torze Wyścigów Konnych Służewiec odbędzie się Warsaw Caravaning Festiwal. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich fanów i pasjonatów kamperów i przyczep kempingowych.

Natomiast pasjonaci retro pojazdów mogą już odliczać do Retro Motor Show – największych w Polsce targów pojazdów zabytkowych, które odbędą się 20-22 września w Poznaniu.

 

Retro Motor Show - Poznań