Organizator:

Edycja 2022 co na Was czeka

Podziel się

Kto będzie wystawcą? Jakie pojazdy zobaczysz? Gdzie i o której odbywają się targi? Tu masz komplet informacji!

Auto Nostalgia to wielkie święto klasycznej motoryzacji. Weekend, podczas którego przenosimy się o kilka dziesięcioleci wstecz i podziwiamy pojazdy, które niegdyś królowały na polskich i zagranicznych drogach. Wystawa wyjątkowych samochodów, klasycznych motocykli, a do tego niezwykły retro-klimat. To wydarzenie, którego nie możesz przegapić!

 

targi pojazdów zabytkowych

Otwieramy sezon w Warszawie!

To będzie najpiękniejsze otwarcie sezonu klasyków! Po zimowej przerwie perełki opuszczają swoje garaże. Setki unikatowych pojazdów, których nie zobaczysz na co dzień na ulicy. Już teraz zarezerwuj czas 👉🏻 23-24 kwietnia i przeżyj wspaniały weekend w gronie motoryzacyjnych pasjonatów.

W ubiegłym roku pandemia uniemożliwiła zorganizowanie targów. Ale w 2022, ta kultowa impreza, powraca ze zdwojoną siłą. Tym razem spotykamy się na terenie Expo XXI, przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie.

 

bilety na Auto Nostalgię

Motoryzacyjna podróż w czasie

Poprzednie edycje przyzwyczaiły nas do ogromnej różnorodności ekspozycji. Pawilony wypełnione były licznymi markami pojazdów z różnych epok. Można było zobaczyć dobrze nam znane Maluchy, Syrenki czy Warszawy. Królowały też eleganckie limuzyny, youngtimery i zabytkowe motocykle. Nie inaczej będzie w tym roku!

wystawa pojazdów zabytkowych

Zabierz swoich bliskich i wspólnie wspominajcie historię motoryzacji. Dla tych dojrzalszych - to okazja, by przypomnieć sobie czasy młodości i zobaczyć auta czy motocykle, którymi być może kiedyś sami jeździli. Dla młodszych pokoleń to szansa na poznanie przeszłości ich rodziców bądź dziadków i dowiedzenie się więcej o ich pasji. Z nami nie tylko cofniesz się w czasie, ale też zwiedzisz motoryzacyjny świat. A wszystko za sprawą wystawy najpiękniejszych klasyków - polskich, jak i zagranicznych.

Warszawa samochody zabytkowe

Czym zaskoczy Cię edycja 2022?

Nadal się zastanawiasz, czy warto w tym roku wybrać się na Auto Nostalgię? Możesz już przestać! To Twoja jedyna szansa, by zobaczyć niecodzienne pojazdy, jakie zagoszczą na wystawie.

Przykład? Francuskie autobusy Somua kursowały po Warszawie w latach 1928-1939. Domyślamy się, że możesz tego nie pamiętać. :) Ale zobaczysz jeden genialnie odrestaurowany egzemplarz na naszych targach! Co poza tym? Kącik z autami prosto z planów filmowych, m.in. “Dywizjon 303”.

zabytkowy autobus Somua Warszawa

Wśród wystawców znajdują się zarówno muzea, firmy czy organizacje ściśle powiązane z zabytkową motoryzacją, jak i indywidualni kolekcjonerzy. Pojawi się m.in. Klub Zabytkowych Mercedesów i Giełda Klasyków. 

Prezentowane przez wszystkich pojazdy, poza dopracowaną renowacją, mają za sobą niezwykłe historie. I to one są największą wartością całej wystawy, bo można je usłyszeć prosto od właścicieli. Auto Nostalgia to nie tylko zlot klasyków - to spotkanie miłośników pojazdów z duszą. Wyjątkowy weekend, w którym pasjonaci wymieniają się wspomnieniami i doświadczeniami - już 23-24 kwietnia na Expo XXI!

 

kup bilet na targi pojazdów zabytkowych

Czym jeździli bohaterowie filmów?

Samochody z popularnych produkcji filmowych - zarówno tych z dawnych lat, jak i współczesnych, opowiadających wątki historyczne. Jak wyglądają, w jakiej są kondycji i gdzie są przechowywane? Niektóre z nich będzie można zobaczyć na Auto Nostalgii.

horch auto nostalgia

 

Pojawią się tu elegancki Pontiac z „Vabank”, którym jeździł filmowy Kwinto, Austin-8 prosto z planu „Dywizjonu 303”, dostojna Praga z „Kariery Nikodema Dyzmy” i „Czasu honoru”. Na czerwony dywan wjedzie również KDF ze „Stawki większej niż życie”, Buick z „Jutro idziemy do kina” oraz Horch z „Katynia” i „Wojennych dziewczyn”. To będzie prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników motoryzacji, ale i dla kinomaniaków.

 

Odjedź z targów własnym klasykiem

Kolejną gratką dla wielbicieli zabytków będzie strefa Giełdy Samochodowej. Marzy Ci się własny klasyk? Szukasz wymarzonego auta do swojego garażu? Tu będziesz mieć okazję zobaczyć dziesiątki dopieszczonych pojazdów, przygotowanych na sprzedaż. Przyjdź, oglądaj, dopytuj, konsultuj i odjedź do domu własnym zabytkiem. W jednym miejscu spotykają się zarówno indywidualni wystawcy, jak i więksi sprzedawcy. Osobiście możesz wypytać o wszystkie szczegóły dotyczące konkretnego modelu, sprawdzić jak wygląda w rzeczywistości, a nie tylko na zdjęciach w ogłoszeniu. Być może to u nas podejmiesz decyzję o zakupie!

giełda pojazdów zabytkowych

Zabierz rodzinę i przyjaciół!

Jeśli czujesz sentyment do klasycznej motoryzacji, chętnie wspominasz minione epoki albo chcesz zarazić swoją pasją bliskich – Auto Nostalgia jest wydarzeniem, w którym musisz wziąć udział!

bilety na wystawę zabytkowych samochodów Warszawa

Bilety:

Bilety dostępne są tutaj ➡ https://tobilet.pl/auto-nostalgia-2022.html

Od 1 kwietnia cena wynosi 32zł. Bilety będą też dostępne w kasach na miejscu, ale w wyższej cenie. Warto więc nabyć wejściówkę drogą internetową! 

Wstęp dla dzieci do lat 6 jest bezpłatny.

Godziny otwarcia:

  • Sobota (23 kwietnia 2022) - 10:00-17:00
  • Niedziela (24 kwietnia 2022) - 10:00-17:00

Lokalizacja:

EXPO XXI w Warszawie przy ulicy Ignacego Prądzyńskiego 12/14, zaledwie 3km od centrum!

Bądź na bieżąco!

Masz jakieś pytania? Odezwij się do nas!

Aleksandra Sobczyńska
Aleksandra Sobczyńska