Organizator:

Fenomenalne zamknięcie sezonu motoryzacyjnego w Poznaniu – zapowiedź Retro Motor Show 2022.

Podziel się

Najpiękniejsze perełki klasycznej motoryzacji wkrótce zawitają do Poznania. To wyjątkowa okazja dla miłośników klasyków by spotkać się i w niezwykłych okolicznościach świętować finał sezonu 2022.

Legendy światowej motoryzacji, 6 pawilonów, wystawcy z całego kraju, setki zabytkowych samochodów i motocykli z Polski i ze świata – tak jednym zdaniem można podsumować wyjątkową ekspozycję, która czeka na uczestników targów pojazdów zabytkowych Retro Motor Show 2022. Spotkanie zaplanowane w dniach 28-30 października odbędzie tradycyjnie na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Dla miłośników motoryzacji to ważna data w kalendarzu, zwiastująca zbliżające się wielkimi krokami zamknięcie sezonu retro-moto.

Niezwykła ekspozycja

Od warszawskiej Auto Nostalgii minęło zaledwie kilka miesięcy – w kwietniu zabytkowe samochody i motocykle wypełniły hale EXPO XXI w Warszawie. Zwiedzający mieli okazję zobaczyć pełen przekrój motoryzacyjnej historii Polski i świata. Doskonała frekwencja była tylko potwierdzeniem gigantycznego zainteresowania klasyczną motoryzacją. Warszawskie otwarcie sezonu retro-moto można bez cienia wątpliwości określić mianem wydarzenia roku dla fanów klasycznych perełek. Czy równie spektakularnie uda się zamknąć sezon w Poznaniu? Wszystko wskazuje na to, że TAK!

Tu warto być!

Tegoroczna edycja Retro Motor Show zapowiada się naprawdę wyjątkowo. Na zwiedzających czeka aż 6 pawilonów o łącznej powierzchni 35.000 m²! Swoją obecność zapowiedziały już liczne Automobilkluby, muzea i stowarzyszenia. Nie zabraknie przedstawicieli Giełdy Klasyków, Klubu Syren i Warszaw czy słynące ze swojej wyjątkowej gościnności Muzeum Wena.

Co zobaczycie w tym roku?

Limuzyna włoskiego rządu i mafii - Maserati Quattroporte z 1981 roku z silnikiem V8 i 4 gaźnikami.

Volvo P1800 z serialu "The Saint" z Rogerem Moorem. Auto było używane w serialu od 1962 do 1969.

Znane wszystkim popularne Maluchy i inne auta z czarów PRLu. Uwaga, łezka sama kręci się w oku ;)

Nie zabraknie też ciekawych przykładów caravaningu, vanów i przyczep kempingowych.

Dla fanów dwukołowych perełek - najpiękniejsze motocykle polskiej i zagranicznej myśli technologicznej.

Kup bilet na Retro Motor Show 2022

Moto-gwiazdy na czerwonym dywanie!

Automobilklub Wielkopolski na ponad 1000m2 zaprezentuje niezwykłą wystawę zatytułowaną „W starym kinie, czyli moto-gwiazdy na czerwonym dywanie”. Zobaczycie tu zabytkowe samochody i rowery, które "wystąpiły" w filmach.

Wystawa Automobilklub Wielkopolskie na Retro Motor Show 2022

Retro przeboje na żywo!

Tradycyjnie już nie zabraknie muzyki i strojów retro! Retro Hobby Band przygrywać będzie na scenie w sobotę i niedzielę. Znani z genialnych coverów zarówno starych, jak i współczesnych piosenek w swingowych aranżacjach, doskonale dopełnią klimat!

Retro Hobby Band na Retro Motor Show 2022

Własny klasyk na wyciągnięcie ręki!

Marzysz by siąść za kierownicą zabytkowego pojazdu? Świetnie się składa! Retro Motor Show to idealna okazja by obejrzeć możliwe do nabycia wymarzone egzemplarze i porozmawiać z ich właścicielami czy fachowcami od renowacji. Znajdziesz tu oferty zarówno firm, jak i wystawców indywidualnych. Przyjdź i odjedź własnym klasykiem!

 

Dwa w jednym, czyli weekend pełen atrakcji

To nie koniec dobrych wieści - kupując bilet na Retro Motor Show możecie też odwiedzić Targi Hobby, które odbędą się w dniach 29-30 października 2022 w pawilonie 3 i 3A. Jednym słowem - weekend pełen atrakcji jakiego jeszcze nie było!

 

Nadal zastanawiacie się czy warto? Zobaczcie jak bawiliśmy się w zeszłym roku!

 

Kup bilet na Retro Motor SHow

 

Co, gdzie, kiedy?

Targi Retro Motor Show 2022 odbędą się w pawilonach 5, 5A, 6, 7A, 8 i 8A na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

Wejście dla uczestników wydarzenia zlokalizowane będzie od:

  • Wejścia Wschodniego (hol od Mostu Dworcowego),
  • Wejścia Północnego (od ul. Bukowskiej/Grunwaldzkiej)
  • Wejścia Zachodniego (od ul. Śniadeckich).

 

Wjazd dla samochodów znajdzie się od ulicy Śniadeckich (brama numer 1), natomiast parking usytuowany będzie na Placu Marka (P4), między pawilonami 3 i 4. 

 

Godziny otwarcia:

  • Piątek, 28 października 11:00 – 19:00
  • Sobota, 29 października 10:00 – 18:00
  • Niedziela, 30 października 10:00 – 17:00

 

Adres:
ul. Głogowska 14
60-734 Poznań, Polska

Bilet na Retro Motor Show 2022