Organizator:

Giełda Klasyków co zabierze ze sobą na Expo XXI

Podziel się

Partner medialny targów szykuje różnorodną ekspozycję, która zainteresuje niejednego miłośnika klasycznej motoryzacji

Giełda Klasyków już od wielu lat jest partnerem spotkań z klasyczną motoryzacją, organizowanych przez Grupę MTP. Zarówno podczas poznańskiego Retro Motor Show, jak i warszawskiej Auto Nostalgii możecie podziwiać modele z najróżniejszych lat. Co więcej, gdy któryś z samochodów przypadnie Wam do gustu, możecie odjechać nim prosto do domu. Stoisko Giełdy Klasyków jest zatem doskonałym miejscem dla tych, którzy chcieliby wzbogacić swoją kolekcję aut lub rozpocząć przygodę z motoryzacją w klasycznym wydaniu. 

Podczas targów Auto Nostalgia znajdziecie niezwykle szerokie spectrum pojazdów. Na Expo XXI w strefie Giełdy Klasyków znajdziecie 10 wozów pochodzących z ich garażu, których roczniki zaczynają się już od lat 60-tych, a kończą na roku 2002. Zwłaszcza ten rocznik powinien przykuć Waszą uwagę ponieważ pochodzą z niego dwie, nieprezentowane jeszcze nigdzie Alfy Romeo z 24-zaworowymi silnikami 3.0 V6 Busso. 

Swój debiut odnotuje także Alpine A610 Turbo z 1992 roku (zaledwie 818 wyprodukowanych sztuk). Coś dla siebie znajdą również miłośnicy Jaguarów, który z pewnością ucieszy obecność XJ 12 5.3 z 1977 roku oraz XJR z 1995. 

Ekspozycję Giełdy Klasyków uzupełnią auta prezentowane przez ich przyjaciół. Wiele z nich pozostanie niespodzianką, ale już dziś możemy zdradzić, że wśród łącznie 30 samochodów pojawią marki francuskie, włoskie, niemieckie, czy nawet szwedzkie. 

Pełną listę potwierdzonych modeli można znaleźć pod TYM linkiem.