Organizator:

Giełda Klasyków zachwyci każdego

Podziel się

Giełda Klasyków to najciekawsze samochody klasyczne, youngtimery i przyszłe klasyki na sprzedaż. Zobaczcie jakie egzemplarze zaprezentuje na Auto Nostalgii 2024!

Bilety Samochody na sprzedaż Co zobaczysz w edycji 2024? Co, gdzie, kiedy?

Giełda Klasyków pokaże największe KLASYKI 

Zobaczymy u nich m.in.:

Austin A35 1958 ma w sobie to coś, za co niegdyś pokochaliśmy Giardinierkę. To natychmiastowa umiejętność wyzwalania uśmiechów u ludzi. To coś zupełnie naturalnego, że jadąc ulicą widzisz tylko pozytywne reakcje i jest to coś, co potrafi rozświetlić każdy dzień. Na liczniku ma ledwie 25 tys. km i stan jego w wielu aspektach potwierdza, że jedynki tam z przodu nie brakuje. Gdy był nowy, był popularnym samochodem dla młodych rodzin, pierwszym brytyjskim autem, który otrzymał karoserię samonośną.

Oryginalny, nigdy nie restaurowany Salmson S4C Faux Cabriolet z 1933 roku, który dzięki trosce jego dotychczasowych właścicieli wciąż jest w doskonałej kondycji, zarówno mechanicznej, jak i wizualnej. Jeden z 282 wyprodukowanych egzemplarzy. Odkupiony od drugiego (!!!) właściciela, który miał go przez około 30 lat.

Renault 4L motoryzowało Francję w niemal równym stopniu, jak Citroen 2CV. Debiutował w kilkanaście lat po nim i był tak skonstruowany, by w każdym elemencie być o krok przed swoim rywalem. Największą innowacją i różnicą była podnoszona w całości tylna klapa, która uczyniła z niego w momencie debiutu w 1961 roku pierwszego hatchbacka na świecie. Auto rodzinne, miejskie, bagażowe, albo i kobiece, pasowało każdemu.

Jaguar XJ12 L 5.3 to kunszt klasycznej, brytyjskiej motoryzacji w najwyższej formie. Powstał na deskach kreślarskich i gdy patrzymy dziś na jego linię i potęgę silnika, możemy być tylko pełni podziwu dla kunsztu i zmysłu ówczesnych inżynierów. Jeszcze większe wrażenie niż parametry techniczne robi sposób, w jaki jeździ. To niezwykle zwinna limuzyna, komfortowa i świetnie wyciszona. 289 koni mechanicznych to moc, którą w połowie lat 70-tych poszczycić się mogły jedynie najwyższej klasy sportowe samochody, a tu kierowca otrzymywał ją w kabinie pełnej luksusu, w której wygodnie zasiąść mógł zarówno on, jak i pasażerowie.

 

Jednak Giełda Klasyków to nie tylko modele do nacieszenia oka, ale przede wszystkim do ZAKUPU. Sprawdźcie jakim klasykiem będziecie mogli odjechać z Auto Nostalgii! 

 

 

Bilety Samochody na sprzedaż Co zobaczysz w edycji 2024? Co, gdzie, kiedy?