TANIEJ❗

Niższe ceny biletów tylko do 19 kwietnia. 💰  

Organizator:

Laureat amerykańskich konkursów na stoisku Muzeum TamteLata.pl

Podziel się

Ferrari Mondia T Cabrio i Ford Torino GT '68 - między innymi takie kultowe klasyki możecie znaleźć na stoisku Muzeum TamteLata.pl

Bilety Samochody na sprzedaż Co zobaczysz w edycji 2024? Co, gdzie, kiedy?

Klasyczne skarby motoryzacji na stoisku Muzeum TamteLata.pl

W sercu stolicy już niedługo rozbrzmieją dźwięki silników z dawnych lat, a ulice Warszawy ożyją nostalgicznie podczas nadchodzących targów pojazdów zabytkowych, Auto Nostalgia. Jednym z uczestników, który przybędzie na to wyjątkowe wydarzenie, jest Muzeum TamteLata.pl.

 

muzeum TamteLata.pl

 

Muzeum TamteLata.pl to nie tylko instytucja, lecz także misja. Jego celem jest gromadzenie i trwała ochrona dziedzictwa ludzkości o charakterze motoryzacyjnym. Nie tylko zbiera ono unikalne pojazdy, ale także starannie zachowuje ich wartość, treść i historię. Przez udział w różnych wydarzeniach, takich jak Auto Nostalgia, Muzeum stara się również szerzyć świadomość na temat wartości i treści zgromadzonych zbiorów, a także podkreślać istotne aspekty historyczne ekspozycji.

Zachwycające modele

Wśród prezentowanych pojazdów znajdzie się legendarny Ford Torino GT z 1968 roku, symbol potęgi i elegancji lat 60. To prawdziwa ikona motoryzacyjna, której design i osiągi wciąż zachwycają.

To typowy luksusowy Muscle Car z lat 60'. A konkretnie Ford Torino GT pojemność 7,0 Cobra Jet V8 Big Block. Pojazd w najbogatszej specyfikacji, zachowany w oryginalnym stanie, jeden z nielicznych w takim stanie na świecie. Dostał się do finału w konkursie Elegancji W Pałacu Rozalin w 2023 roku. Laureat kilku Amerykańskich konkursów elegancji od lat 90'. Już w latach 1996 w stanach otrzymał Blue Book Auto, został za stan doceniony przez tamtejszych Rzeczoznawców i Konserwatorów Zabytków. 

Obok tego klasycznego muscle cara, Muzeum TamteLata.pl zaprezentuje również Ferrari Mondia T Cabrio, reprezentujące włoską pasję i szybkość. To niezwykłe dzieło sztuki, które wciąż wzbudza podziw swoim designem i osiągami. Będzie to model 2+2, a takich powstało jedynie ok 1000. egzemplarzy, rok 1990, 3403 cm3 benzyna, moc 300 KM, pojazd w oryginalnym stanie zachowanie, przejechał jedynie 40 tyś km. Pojawią się także: Alfa Romeo 1750 Spider Veloce z 1969 r., BMW 502, BMW Isetta 250 oraz MG Midget 1500.

Daj się zachwycić!

Udział Muzeum TamteLata.pl na targach Auto Nostalgia będzie nie tylko okazją do prezentacji wyjątkowych pojazdów z różnych epok, ale także sposobnością do kształtowania wrażliwości poznawczej i estetycznej u odwiedzających. Dla wielu osób spotkanie z takimi ikonami motoryzacji to nie tylko podróż przez historię samochodów, ale także okazja do zgłębienia ich znaczenia kulturowego i technologicznego.

W związku z powyższym, warto już teraz zaplanować swoją wizytę na targach Auto Nostalgia w Warszawie i nie przegapić niepowtarzalnej okazji do zobaczenia tych klasycznych skarbów motoryzacji, prezentowanych przez Muzeum TamteLata.pl. To wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci jako niezapomniana podróż przez historię motoryzacji.

 

Auto Nostalgia - bilety